Korporátní financování

Dlouhodobým primárním byznysem skupiny Co Corporate jsou korporátní finance. Jako jedna z mála skupin se specializuje na strukturované financování firem a hlavně developerských projektů. Náš tým právníků a zkušených risk manažerů každý týden vyhodnocuje desítky obchodních příležitostí. Naše úspěšnost v předaných projektech bankám je přes 90 %. V nemalé podpoře této úspěšnosti hraje fakt, že jsme schopni do projektů vstupovat jako private equtity investor a zvedat tak bonitu klienta. Vzhledem k úzce navázané spolupráci s bankami, máme provizní nastavení přímo s danou institucí a není tak třeba žádného zprostředkovatele.

Velký objem kapitálu

Každý rok zprostředkujeme našim korporátním klientům formou bankovního financování zhruba 2 miliardy kapitálu. Bankovně jsme schopni klientovi profinancovat až 80 % z celkové nákladovosti projektu. Při 100 milionovém projektu tak stačí klientovi mít vlastních pouze 20 milionů. Pokud klient nemá dostatek vlastních zdrojů, standardně na výkup pozemku nebo zasíťování, než začne s financováním banka, i na toto máme řešení. Řešení skrze fond soukromých investorů FLATIRON Capital, se kterým jsme schopni financovat to, co banka standardně neumí.

0 +
PROFESIONÁLNÍCH OBCHODNÍKŮ
0
PARTNERŮ
0 +
SPOKOJENÝCH KLIENTŮ
0
LET V OBORU
Profesionální tým

FLATIRON Capital je fond soukromých investorů, kterým jsme schopni klientovi poskytnout privátní peníze na kritické části jeho projektu. Často pak v projektech zůstáváme jako CO-developer. Každý týden vyhodnocuje tým složen z korporátních právníků, risk manažerů a dalších členů týmu desítky příležitostí k financování. Vzhledem k odbornosti a složení týmu jsme schopni velmi dobře vyfiltrovat projekty, které dávají ekonomicky smysl a následně pak s klienty zahájit jednání o možnostech financování.

Generování obchodů

Vzhledem k tomu, že jsme na začátku projektu klientovi vyřídili kompletní financování, tak při prodejích bytů zapojíme naši retailovou divizi, kde naši obchodníci mají exkluzivní zastoupení ohledně zajištění hypotečního financování jednotlivých bytů. Úspěšnost předaných obchodů u takovýchto leadů je přes 90 % a to díky tomu, že na druhém konci je většinou klient, který má již podepsanou rezervační smlouvu, složenou zálohu a pouze poptává financování. Díky množství financovaných projektů generujeme více než 1000 příležitostí ročně.